Event Categories

EnglishDeutschNederlandsPolskiSverigeΕλλάδαČeská republika
Loading Events

« All Events

Kurs podstawowy w Warszawie dla rodziców oraz nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi

October 14/9:00 am - October 15/1:00 pm

Kurs podstawowy dla nauczycieli, specjalistów pracujących z dziećmi, terapeutów oraz osób zainteresowanych własnym rozwojem, poprawą komunikacji i umiejętnością budowania pozytywnych relacji z innymi.

14 – 15.10.2023 Polska, Warszawa

Tematyka szkolenia: Doskonalenie umiejętności wychowawczo- opiekuńczych, zwłaszcza w zapobieganiu i bezpiecznym radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami szkolnymi tj. konflikty, agresja, autoagresja, przemoc fizyczna, werbalna, wycofanie społ., lęki, problemy emocjonalne dzieci, problemy z adaptacją i integracją grupy.

Zakres i realizacja szkolenia

Program szkolenia oparty jest na programie profilaktyczno- interwencyjnym Original Play, w  zakresie zapobiegania agresji, konfliktów i zjawiska wykluczenia społecznego, reagowania bez agresji na trudne emocje i zachowania dzieci oraz wspierania poprzez zabawę pierwotną rozwoju i procesu uczenia się dzieci. Prezentuje alternatywę dla agresji i przemocy, bez potrzeby użycia siły, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia własnej wartości i nie naruszaniu tego poczucia u innych. Wzbogaca kompetencje nauczycielskie w reagowaniu na agresję, przemoc i lęki dziecięce bez wchodzenia w mechanizmy obronne oparte na walce, czy działaniach w obronie własnej. Dostarcza umiejętności tworzenia bezpiecznej przestrzeni dla wyrażenia agresji fizycznej, czy słownej, umożliwiając jednoczesne jej przekształcenie.

Opis kompetencji: Uczestnicy szkolenia dowiedzą się o przyczynach występowania wśród dzieci przemocy, stanów depresyjnych i uzależnień, podniosą swoje kompetencje w rozpoznawaniu pierwszych symptomów świadczących o ryzyku wystąpienia tych zachowań, nauczą się wzmacniać te postawy i zachowania dzieci, które zminimalizują wystąpienie przemocy i innych trudnych zachowań na dalszych etapach rozwoju dzieci, dowiedzą się jak przekształcić negatywne nawyki, wzorce i schematy zachowań dzieci w nawyki i wzorce niezbędne do prospołecznego funkcjonowania. Nauczyciele zwiększą swoje kompetencje w obszarze wzmacniania poczucia bezpieczeństwa, miłości i więzi, podstawowych warunków do prawidłowego rozwoju i uczenia się dzieci.

Udział w szkoleniu wpływa korzystnie na kondycję psychofizyczną uczestników, obniża napięcie psychofizyczne, zmniejsza poziom stresu i podatność na negatywny wpływ stresu zawodowego, korzystnie wpływa na samopoczucie i efektywność pracy nauczycieli.

Details

Start:
October 14/9:00 am
End:
October 15/1:00 pm
Event Categories:
, , ,

Organizer

Centrum Promocji ORIGINAL PLAY, Jolanta Graczykowska
Phone:
+48 602318464
Email:
jola@originalplay.pl
Website:
www.originalplay.eu

Venue

Warszawa, Polska
Warszawa, Poland

Event Categories

EnglishDeutschNederlandsPolskiSverigeΕλλάδαČeská republika